Z ARCHIWUM TPMM

czyli to co się wydarzyło w marcu 2011 roku

Konkursy, konkursy...
Ledwo zakończyła się pierwsza edycja konkursu "Mińsk Mazowiecki i powiat miński w latach 1944-1989", a już Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego proponuje Państwu udział w dwóch kolejnych historycznych zmaganiach. Adekwatne materiały znajdują się w dziale "Do pobrania". Wkrótce zostanie ogłoszona również druga edycja konkursu "Mińsk Mazowiecki i powiat miński w latach 1944-1989". Zapraszamy do udziału w naszych, najnowszych, konkursowych przedsięwzięciach.

***

Zaproszenie
Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zaprasza na Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze, które odbędzie się 5 kwietnia (wtorek) w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Początek posiedzenia nastąpi: w pierwszym terminie o godzinie 17.45, w drugim terminie o godzinie 18.00. Obecność członków TPMM obowiązkowa!
Serdecznie zapraszamy!!!

***

Po nagrody do TPMM
Tylko pięć prac napłynęło na ogłoszony w zeszłym roku przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego konkurs historyczny zatytułowany "Mińsk Mazowiecki i powiat miński w latach 1944 - 1989". Pomimo małej liczby nadesłanych materiałów jury obradujące w składzie Alicja Gontarek, Lilla Kłos, Tomasz Adamczak podejmując decyzje nie miało łatwego orzecha do zgryzienia. Ostatecznie postanowiono nie przyznawać nagród finansowych w kategorii "wspomnienia" oraz pierwszego miejsca wśród "materiałów popularnonaukowych". Dodajmy, że w drugiej z wymienionych kategorii nie przyznano pierwszej nagrody, po drugą w wysokości 300 zł może zgłosić się Kamil Duszyński, natomiast trzecią wynoszącą 100 zł otrzyma Grzegorz Tomporowski. Wszystkich uczestników pisemnych zmagań zapraszamy również na dyżur TPMM po odbiór nagród książkowych, osoby zainteresowane zachęcamy do udziału w drugiej edycji konkursu. Adekwatne ogłoszenie wkrótce pojawi się między innymi na niniejszej stronie internetowej.

***

Nauczyciele - zapraszamy !!!
Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego i miński oddział Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli są organizatorami spotkania poświęconego regionalizmowi w nauczaniu historii. Gościem przedsięwzięcia będzie dr Grażyna Korneć z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach, która wygłosi okolicznościowy referat zatytułowany "Zastosowanie metody projektu w nauczaniu historii regionalnej". W czasie posiedzenia nie zabraknie również informacji o roli TPMM w środowisku lokalnym i możliwych płaszczyznach współpracy TPMM z nauczycielami. Spotkanie odbędzie się w czwartek 31 marca w siedzibie wydziału MSCDN w Mińsku Mazowieckim, jego początek przewidziano na godzinę 13.30.
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby !!!
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA

***