Z ARCHIWUM TPMM

czyli to co się wydarzyło w kwietniu 2013 roku

Warsaw by Night = Warszawa nocą

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego serdecznie zaprasza do udziału w wycieczce "Warszawa nocą", która rozpocznie się w sobotę, 11 maja, o godz. 18.30 i zakończy w niedzielę, 12 maja, około godz. 1.30-2.00. Uczestnicy wyprawy będą mieli tym razem możliwość obejrzenia różnych zakątków stolicy Polski w jej nocnej odsłonie. Pod czujnym okiem i rzetelną opieką miejscowego przewodnika odwiedzą oni m.in. warszawskie place i mosty, przespacerują się po Starym i Nowym Mieście oraz odkryją na nowo Saską Kępę. W ramowym planie wyjazdu znalazło się również miejsca ukazujące Warszawę jako miasto XXI wieku. Kilkugodzinny wypad zakończy pobyt w restauracji Panorama znajdującej się na ostatnim piętrze hotelu Marriott. Koszt uczestnictwa w wycieczce wynosi 30 złotych. Zapisy przyjmowane są drogą telefoniczną (tel. 512 517 774), elektroniczną (tpmmaz@gmail.com) lub na dyżurze członków stowarzyszenia (wtorek, godz. 17.00-19.00 w siedzibie TPMM). Bliższe informacje, tel. 512 517 774. Serdecznie zapraszamy!!!

***

Kwietniowa prelekcja historyczna

Serdecznie zapraszamy na wykład Damiana Sitkiewicza, który odbędzie się 24 kwietnia w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Prelekcja zatytułowana "Mińsk Mazowiecki. Miasto hrabiów Jezierskich 1815-1830" przybliży wszystkim zainteresowanym osobom słabo zbadany okres w dziejach miasta nad Srebrną. Początek przedsięwzięcia nastąpi o godzinie 18.30. Do zobaczenia!!!

***

Wiosenna potyczka fotograficzna

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego jest organizatorem kolejnego konkursu, którego adresatami są wszystkie osoby zainteresowane wywalczeniem ciekawej nagrody. Na uczestników zmagań czeka tym razem konieczność udzielenia odpowiedzi na pytanie "Gdzie, na terenie Mińska Mazowieckiego znajduje się budynek utrwalony na poniższej fotografii?". Wśród osób nadsyłających prawidłowe rozwiązania zagadki zostaną rozlosowane trofea w postaci dwóch miesięcznych karnetów do Studia Sportowego Kwadrat, karnetu umożliwiającego miesięczne treningi w Walhalla Fight Club, plecaka ufundowanego przez sklep "NATO" oraz publikacji książkowych. Odpowiedzi należy przesyłać na adres mailowy TPMM (tpmmaz@gmail.com) do północy dnia 5 maja bieżącego roku.
Fundatorami nagród w zmaganiach są Studio Sportowe Kwadrat, Walhalla Fight Club i sklep "NATO".

***