Z ARCHIWUM TPMM

czyli to co się wydarzyło w lutym 2014 roku

Zimowa potyczka fotograficzna

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego jest organizatorem kolejnego konkursu, którego adresatami są wszystkie osoby zainteresowane wywalczeniem ciekawej nagrody. Na uczestników zmagań czeka tym razem konieczność udzielenia odpowiedzi na pytanie "Przy jakiej ulicy znajduje się zamieszczony na zdjęciu jeden z mińskich budynków?" (uwaga: jest on widoczny z poziomu ulicy i odnalezienie go nie wymaga wejścia na teren posesji). Wśród osób nadsyłających prawidłowe rozwiązania zagadki zostanie rozlosowane główne trofeum w postaci niezawodnego tabletu ufundowanego przez sklep komputerowy Alsen Emix oraz ciekawe publikacje książkowe i płytowe. Odpowiedzi należy przesyłać na adres mailowy TPMM (tpmmaz@gmail.com) do dnia 9 marca bieżącego roku.


***

Historycy do piór !!!

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego informuje, że trwa nabór materiałów celem zamieszczenia ich na łamach "Rocznika Mińskomazowieckiego", zeszyt 22. Ukaże się on późną jesienią bieżącego roku. Wszystkie osoby zainteresowane przekazaniem artykułu/ów proszone są o dostarczanie swoich publikacji do dnia 30 czerwca 2014 roku drogą elektroniczną (tpmmaz@gmail.com), listowną (TPMM, ul. Okrzei 16, 05-300 Mińsk Mazowiecki) lub bezpośrednio na ręce działaczy TPMM (np. w czasie dyżuru członków zarządu TPMM: wtorki, godz. 17.00-19.00). Artykuły dostarczone po tym terminie będą zamieszczone w "Roczniku Mińskomazowieckim", który ujrzy światło dzienne w 2015 roku.

***

Towarzystwo szachistom

Funkcjonalna świetlica znajdująca się w budynku gimnazjum, które wchodzi w skład Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim gościła uczestników sobotniego, 8 lutego, szachowego Turnieju o Puchar Dyrektora GiLO im. PMS. "Królewskie" potyczki zaszczyciło swoją obecnością trzynastu pretendentów do odebrania pamiątkowego pucharu. Zanim zostało ono przekazane na ręce najlepszego z nich rozegrano siedem rund pojedynków. Pozwoliły one wyłonić zwycięzcę sobotnich zmagań, którym okazał się być Damian Koseski. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sportowej imprezy zajęła Pola Parol, trzecie Olaf Kamiński. W prowadzonych równolegle rankingach dziewcząt i chłopców na drugim stopniu podium uplasowali się Monika Klimek i Olaf Kamiński, natomiast na trzeci wspięli się Aleksandra Witan i Jakub Dróżdż. Najlepsi uczestnicy gimnazjalnej rywalizacji odebrali nagrody ufundowane przez dyrekcję GiLO im. PMS, Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, PHU Fasada i PHU Plastek. Okolicznościowe trofea turniejowym medalistom wręczyli dyrektor GiLO im. PMS Jadwiga Ostrowska - Dźwigała i przedstawiciel Mińskiego Towarzystwa Szachowego Andrzej Koseski. Organizatorami zawodów byli uczniowie GiLO im. PMS, GiLO im. PMS i MTSz.


***